Skuteczny komornik to zły komornik?


Jakie pierwsze skojarzenie pojawia się na hasło komornik? Założę się, że w większości przypadków będzie to wizja czarnego charakteru, bezlitosnego łupieżcy i ciemiężyciela biednych. Dlaczego tak się dzieje? Czy komornik to nasz wróg czy sprzymierzeniec? Pamiętajmy, że skuteczny komornik to gwarant odzyskania naszych ciężko zarobionych pieniędzy. 
Komornicy mają bardzo „złą prasę”. Szczególnie media internetowe drążą bezlitośnie sprawy w których pojawiają się bezmyślni i bezduszni egzekutorzy, których jedynym celem jest pognębienie dłużników. Głośne historie o komorniku który bezprawnie zajął traktor czy wóz strażacki robią swoje. Aczkolwiek w tym drugim przypadku sprawa nie jest wcale tak oczywista – link. Oczywiście jak w każdej branży zdarzają się czarne owce. Zły lekarz, prawnik, ksiądz, budowlaniec itd. Zwróćmy uwagę, jak rzadko możemy usłyszeć o profesjonalnych i „dobrych” przedstawicielach tych wymienionych czy jakichkolwiek innych zawodów. Stabloidyzowane media stanowczo wolą drążyć sensacje, przestępstwa, błędy, bo to się sprzedaje. Oczywiście takie nieprawidłowości trzeba piętnować, taka jest między innymi rola dziennikarzy. Miejmy jednak na uwadze, że to tylko wycinek rzeczywistości. Pamiętajmy o „rolach” jakie poszczególne strony procesu windykacyjnego odgrywają.

Dłużnik – ofiara czy sprawca?

To wierzyciel jest ofiarą a dłużnik sprawcą a nie odwrotnie. Skuteczny komornik ma pomóc tejże „ofierze” w zminimalizowaniu strat poniesionych na skutek działań dłużnika. Oczywiście te działania nie zawsze są zamierzone, nie można zakładać, że każdy dłużnik to oszust, wielu z nich nie ma pieniędzy na regulowanie swoich zobowiązań z przyczyn obiektywnych. Niemniej jednak najwięcej traci zawsze wierzyciel. To on wykonuje pracę za którą nie otrzymuje wynagrodzenia, ponosi koszty dochodzenia należności, traci czas i nerwy. I musi w tym procesie mieć narzędzia których może użyć, zgodnie z prawem i poszanowaniem norm społecznych. A takim narzędziem jest między innymi skuteczny komornik. Jeżeli prowadzisz biznes to prędzej czy później skorzystanie z usług komornika najprawdopodobniej będzie niezbędne, bo firmy w których wszyscy kontrahenci płacą w terminie praktycznie nie istnieją. 
Tomasz Rzepiak

Pamiętaj, że skuteczny komornik to szansa na odzyskanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy.


data wpisu: 15.02.16

Bezpłatna wycena

Bezpłatnie wycenimy Państwa wierzytelności i pomożemy w dobrze odpowiedniej strategii działań windykacyjnych

wypełnij formularz

Kontakt z White Note

infolinia: 32 888 6550
adres email: info@whitenote.pl
więcej informacji

Windykacja

Windykacja wierzytelności. Trudny obowiązek każdego przedsiębiorcy który można zlecić specjalistom.

Windykacja wierzytelności to długotrwały i złożony proces. Aby odzyskać przeterminowane należności należy przede wszystkim dobrze poznać dłużnika, zweryfikować go pod kątem standingu finansowego, majątkowego, zachowania w otoczeniu biznesowym oraz wdrożyć intensywne i konsekwentne działania.

My robimy to od lat. Skutecznie i z pasją.

więcej informacji

Kupno wierzytelności

Sprzedaż wierzytelności to dobry sposób na zapobieganie zatorom płatniczym i poprawienie płynności finansowej.

Kupujemy wierzytelności wymagalne i niewymagalne, pomagając firmom na uwolnienie zamrożonych środków finansowych. Sprzedaż wierzytelności może być najlepszym rozwiązaniem szczególnie w przypadku gdy płynność finansowa  jest mocno zachwiana przez występowanie licznych zatorów płatniczych.

Każda sprawa traktowana jest indywidualnie. 

więcej informacji
Copyright 2015 by WhiteNote.pl All Rights Reserved.
made by station75.com