Kupno wierzytelności


Sprzedaż wierzytelności to jeden ze sposobów na poprawienie bieżącej płynności finansowej w firmie. Kupno wierzytelności oferowane przez White Note to narzędzie umożliwiające zamianę (spieniężenie) należności na gotówkę.

White Note oferuje kupno wierzytelności które spełniają poniższe kryteria:

  • wierzytelności nieprzedawnione i bezsporne
  • wierzytelności wynikające z obrotu gospodarczego
  • wierzytelności wobec dłużników którzy nie znajdują się z stanie upadłości, likwidacji, restrukturyzacji

Chcąc sprzedać wierzytelność istotne jest aby traktować to narzędzie jako sposób szybkiego „odmrożenia” środków finansowych. Ważne jest więc, aby decyzja o sprzedaży wierzytelności była podejmowana relatywnie szybko. Czym dłuższy okres przeterminowania wierzytelności, tym mniejsza szansa na sfinalizowanie transakcji kupna – sprzedaży wierzytelności i uzyskania rozsądnej ceny.

Kupno wierzytelności oferowane przez White Note różni się od transakcji obrotu pakietami wierzytelności słabej jakości. Firmy zajmujące się kupowaniem takich pakietów oferują cenę zakupu oscylującą wokół wartości jednocyfrowych (kupno za ok 4-5%, do maksymalnie 15-20% wartości wierzytelności).

White Note kupuje wierzytelności za cenę od 60-70% do nawet ponad 90% wartości nominalnej.

Więcej o tym jakie wierzytelności można sprzedaż na naszym firmowym blogu o windykacji Money Talks we wpisie „Jakie długi można sprzedać„.

Jeżeli chcecie Państwo niezobowiązująco wycenić wierzytelność i dowiedzieć się czy nadaje się ona do sprzedaży zachęcamy do bezpłatnej wyceny wierzytelności

W przypadku gdy wierzytelność nie spełnia wymogów i oceniona przez nas będzie jako niemożliwa do spieniężenia, pomożemy we wdrożeniu rozwiązań zapobiegających takim sytuacjom w przyszłości i zaproponujemy alternatywne rozwiązanie w postaci intensywnej, terenowej windykacji wierzytelności

Możliwe, że zasadne będzie również rozważanie zastosowania faktoringu należności, jako narzędzia poprawiającego bieżącą płynność finansową i jakość zarządzania należnościami.

 

White Note. Why not?

 

 

 

Bezpłatna wycena

Bezpłatnie wycenimy Państwa wierzytelności i pomożemy w dobrze odpowiedniej strategii działań windykacyjnych

wypełnij formularz

Kontakt z White Note

infolinia: 32 888 6550
adres email: info@whitenote.pl
więcej informacji

Windykacja

Windykacja wierzytelności. Trudny obowiązek każdego przedsiębiorcy który można zlecić specjalistom.

Windykacja wierzytelności to długotrwały i złożony proces. Aby odzyskać przeterminowane należności należy przede wszystkim dobrze poznać dłużnika, zweryfikować go pod kątem standingu finansowego, majątkowego, zachowania w otoczeniu biznesowym oraz wdrożyć intensywne i konsekwentne działania.

My robimy to od lat. Skutecznie i z pasją.

więcej informacji

Kupno wierzytelności

Sprzedaż wierzytelności to dobry sposób na zapobieganie zatorom płatniczym i poprawienie płynności finansowej.

Kupujemy wierzytelności wymagalne i niewymagalne, pomagając firmom na uwolnienie zamrożonych środków finansowych. Sprzedaż wierzytelności może być najlepszym rozwiązaniem szczególnie w przypadku gdy płynność finansowa  jest mocno zachwiana przez występowanie licznych zatorów płatniczych.

Każda sprawa traktowana jest indywidualnie. 

więcej informacji
Copyright 2015 by WhiteNote.pl All Rights Reserved.
made by station75.com